web logo

6 podceňovaných typů SEO

seo optimalizace

1. Posloupnost nadpisů
Dodržování posloupnosti nadpisů je pro správné SEO velmi důležité. Existují nadpisy úrovní H1 až H6, pokud budete na svých webových stránkách přeskakovat například z úrovně H1 do H3 ztratíte „plusové body“.
2. Alternativní popisky u obrázků
Na alternativní popisky by se nemělo zapomínat. Díky vložení klíčového slova do popisku obrázku si zajistíte další viditelnost například mezi google obrázky.
3. Sociální síť google+
Sociální síť google+ je stále podceňována velkým množstvím firem. Nesetkáte se zde s dostatečným počtem lidí, ale každý odkaz z google+ na Vaší stránku je pozitivně hodnocen vyhledávačem GOOGLE.
4. Aktivní a aktuální stránka
Aktivní webové stránky získávají veliké plus ve vyhledávání a navíc budou mít Vaši zákazníci motivaci se na Vaše stránky vracet. Vložením rubriky „novinky a akce“ a pravidelnou aktualizací této rubriky získáte velikou konkurenční výhodu. Vše je ve Vašich rukou. Výmluvy typu „nemáme čas“ nebo „nepotřebujeme to“ nejsou na místě.
5. Responzivní webové stránky
Ještě nemáte webové stránky přizpůsobené pro mobilní telefony a tablety? Kromě toho, že Vaše stránky jsou na mobilních zařízení absolutně nepřehledné a nudné a tudíž přes ně těžko něco prodáte, ztrácíte výhody ve vyhledávání. Vyhledávač GOOGLE upřednostňuje mobilní stránky ve vyhledávání před těmi nemobilními a to ne jen ve vyhledávání na telefonu a tabletu, ale i na PC.
6. Interakce s YouTube
Málo kdo využívá tento nástroj pro SEO, ale je to velice účinné. Vytvořit účet, nahrát video (je možné volně používat dle tématy na webových stránkách nebo u produktu na eshopu).